Odontologai tikina, kad lietuvių burnos higiena – stebinančiai prasta. Ne tik vaikai, tačiau ir suaugę žmonės per mažai dėmesio skiria burnos ertmei, dažniausiai nuvalo dantukus, tačiau pamiršta, kad reikalingas ir žandukų bei liežuvio apnašų pašalinimas, kurios taip pat prisideda prie greitesnio dantų problemų atsiradimo.

Šis straipsnis – patarimų rinkinys, kurį sudarėme remiantis PSO reikalavimais ir skirtingų ekspertų patarimais. Tikimės, tai padės Jums džiaugtis ne tik balta, tačiau ir sveika šypsena. O juk tarp sveikatos ir grožio – glaudus santykis.

Svarbiausia – reguliarumas

Jeigu vaikai pyksta, kad kiekvieną rytą ir vakarą reikia valytis dantis, tikėtina, kad blogą pavyzdį jie mato namuose. Tikrai ne visi tėveliai ištikimai du kartus per dieną ir bent jau po 2 minutes vieno valymo metu – skiria dėmesio savo burnos ertmei. O tinkamo pavyzdžio parodymas vaikams – ypač svarbus.

Pasikartosime, kad vieno valymo metu reikia kruopščiai nuvalyti ne tik dantis, tačiau ir žandukų vidines puses, liežuvį. Taip pat medikai rekomenduoja valyti apie 2 minutes, tad po 30 sekundžių kiekvienai iš keturių burnos ertmės vietų.

Valymo metu, svarbiausia, nespausti šepetėlio prie dantų ar kito paviršiaus, daryti tai sukamaisiais judesiais, lėtai, pasiekiant net ir toliausias burnos ertmės vietas.

Tinkamų priemonių pasirinkimas

Burnos ertmės priežiūra taip pat reikalauja ir tinkamų priemonių pasirinkimo. Kadangi šiuo metu rinkoje pasiūla labai plati – specialistų patarimai visada yra naudingi. Geriausia – tartis su savo odontologu, kadangi jis susipažinęs su Jūsų burnos ertme, žino, ar dantenos jautrios ir panašiai. Pagal tai paskiriamos priemonės.

Mūsų patarimas – investuoti į kokybę, kadangi tai padės išvengti burnos ertmės problemų, kurių šalinimas ne tik brangus, tačiau dažnai ir nemalonus.

Pavyzdžiui, puiki dantų pasta yra GLISTER™, kuri ne tik pašalina maisto likučius, minkštąsias apnašas, tačiau taip pat ir prisideda prie balinamojo efekto, kuris neturi jokio neigiamo poveikio emaliui. Sudėtyje esantys komponentai gebūs pašalinti net dėmeles, kurios yra ant dantų paviršiaus, suteikia malonų kvapą, galiausiai, saugo nuo dantų ėduonies, tad naudodami geros kokybės pastą – džiaugsitės norimu rezultatu ne tik šiandien, tačiau ir ilgus metus po. Svarbiausia – reguliarumas valant.

Taip pat svarbu pasirinkti ir tinkamą dantų šepetuką. Jeigu dantenos jautrios – rinkitės minkštesnį, taip pat – su plačia galvute. Geriausia – elektrinį, kuris puikiai pašalina maisto likučius net ir sunkiai pasiekiamose vietose.

Žinoma, pilnai higienai palaikyti būtinas ir skalavimo skystis, probleminėms vietoms, pavyzdžiui protiniams dantims išvalyti – tinka vieno danties šepetukas arba dantų siūlas, lazdelė.

Mitai ir faktai apie burnos ertmės priežiūrą

Svarbiausia – tartis su savo gydytoju, kadangi galima išgirsti labai daug mitų, kurie trukdo suprasti ne tik kaip tinkamai rūpintis dantimis, tačiau ir kas lemia jų greitesnį gedimą.

1.    Užtenka du kartus per dieną valytis dantis.

Ne, reikalingas ne tik valymas šepetėliu, tačiau ir kitos priežiūros priemonės, galiausiai, ne tik dantų, tačiau ir visos ertmės priežiūra.

2.    Balinamoji dantų pasta kenkia emaliui.

Pasirinkus tinkamą dantų pastą – tikrai niekaip nepakenksite emaliui. Štai todėl siūlome rinktis pripažintą kokybę, kuri džiugina sudėtimi, pavyzdžiui, GLISTER™.

3.    Kol neskauda danties – nereikia eiti pas specialistą.

Apsilankymai pas stomatologą turėtų būti organizuojami kartą per pusę metų. Tokiu atveju bus greitai pamatomos mažiausios problemos ir jas sutvarkyti – paprasta ir pigu.

4.    Dantų sveikumą lemia genetika.

Dalinai – taip, tačiau ta dalis – labai maža. Svarbiausia, visgi, tinkamas rūpinimasis ir geros priemonės.

5.    Kramtoma guma – puikus pasirinkimas vietoje dantų valymo.

Tikrai ne. Tai gali būti tik kaip pagalbinė priemonė tokiu atveju, kai po valgio neturite galimybės išsivalyti dantų. Tiesa, būtinai rinkitės becukrę.


Amway produkcijos galite įsigyti Čia